xpornplease pornjk pornsam pornpk foxporn porn800

O nás

Proč DYKESON?

Jsme česká firma. Jezdíme na kole po republice, povídáme si s lidmi ve městech, na kopcích, v lesích a na vesnicích. Sledujeme, jak a kam cestují a ptáme se, jaký by byl jejich ideální dopravní prostředek. A podle toho stavíme e-kolo Dykeson.
Hledáme šikovné české dodavatele a společně pak vymýšlíme originální komponenty pro naše kola. Příkladem mohou být unikátní velkokapacitní baterie vyrobené v České republice na míru pro kolo Dykeson.
Takové e-kolo, jako Dykeson ještě na trhu není. Společně se svými jezdci teprve vytvoří nový životní styl. Svoboda pohybu, dobrodružství a šetrnost k přírodě budou jeho základem.

E-BIKE TĚ OSVOBODÍ OD NÁMAHY, OMEZENÉ VZDÁLENOSTI A DOSTANE TĚ VEN NA VZDUCH.

NA ELEKTROKOLE MŮŽEŠ JEZDIT VŠUDE, KDE MOHOU AUTOMOBILY A KOLA. TEDY KDEKOLIV.

NASEDNOUT MŮŽEŠ V TOM, V ČEM SE BUDEŠ CÍTIT DOBŘE. V OBLEKU S KRAVATOU, VE SPORTOVNÍM NEBO V KOŽENÉM KŘIVÁKU.

Co je E-bike?

Je to bicykl, který svému jezdci usnadňuje jízdu za pomoci integrovaného elektromotoru.

E-bike je určený pro všechny, bez rozdílu věku. Oblíbí si ho student na rychlé cesty do školy, manažer pro snadnou dopravu do práce nebo manželé, kteří milují výlety po kraji.

Na E-biku ujedeš delší trasu. Tedy nejen, že poznáš nebo zařídíš víc, ale ještě ti kolo pomůže s ideální regulací svalového zatížení.
Elektrické kolo je motorový dopravní prostředek s nejnižšími provozními náklady. Žádný benzín, žádná nafta, žádný plyn. A žádná námaha. Jen pár hodin v zásuvce. Jedno plné nabití baterie vydrží průměrně na 100 kilometrů cesty a za elektrickou energii přitom zaplatíte asi jenom 3 Kč!
Můžeš jet s motorem nebo bez motoru. Když se ti bude chtít šlapat, vypneš elektromotor a ušetříš kapacitu baterie. Když se budeš chtít jen vézt, zapneš motor a pojedeš rychlostí 25 km/h. Tímto postupem si udržíš trvalou výkonovou rezervu.

Komponenty

Tektro – brzdové systémy

Společnost Tektro byla založena v roce 1986. Má tedy více než 30 let zkušeností s výrobou nejkvalitnějších brzdových systémů pro jízdní kola i elektrokola.

Všechny produkty Tektro jsou vyrobeny s extrémní kontrolou kvality. Firma věří, že jedině ze spolupráce člověka a sofistikovaného strojů může vzniknout ten nejlepší produkt. Každý výrobek nakonec důkladně zkontroluje technik, který má deset let výrobních zkušeností.

Filozofií společnosti je víra v lidskou přesnost. Proto dodává ty nejbezpečnější a nejvýkonnější brzdové systémy do celého světa.

Bafang – elektromotor

Už deset let vyvíjí společnost Bafang komponenty a kompletní systémy pro elektrická vozidla.

Společnost se stala celosvětově úspěšným výrobcem. Kromě vysoce kvalitních motorů nabízí kompletní produktovou řadu pro E-motocyklyelektrické skútry a v neposlední řadě i pro elektrokola.

Bafang se zaměřuje na prémiový segment trhu a je spolutvůrcem evropského průmyslového designu. Bafang je rovněž jedním z předních dodavatelů pohonných systémů v dopravním průmyslu.

Shimano – řazení

Firmu založil japonský technik Shozaburo Shimano v roce 1921. Miloval jízdní kola a začal je studovat a experimentovat s metalurgií a výrobou kvalitních volnoběžek.

Když Shozaburo v roce 1958 zemřel, pokračovali v práci jeho tři synové. V roce 1962 získala firma svého prvního velkého amerického zákazníka – společnost Schwinn. Otevřely se dveře na americký trh a v roce 1965 Shimano otevřelo kancelář v New Yorku.

 

  • Od 80. let společnost určuje standardizační trendy v celém průmyslu.
  • Dnes patři Shimano k největším výrobcům součástek na kola a elektrokola na světě.

FAQ

Často kladené otázky a odpovědi

Potřebuji na elektrokolo řidičák?

Na Dykeson řidičský průkaz nepotřebujete. Pokud umíte jezdit na bicyklu, na tomhle stroji vám to půjde ještě lépe.

Mohu jezdit na elektrokole tak, jako na normálním kole bez motorové podpory?

Způsob jízdy je úplně stejný. S tím rozdílem, že když máte spuštěný elektromotor, pomáhá vám kolo se šlapáním. Takže nemusíte vynaložit prakticky žádnou sílu. Navíc na Dykesonu můžete všude tam, kam mohou cyklisté. A ještě mnohem dál.

Co evidence vozidel?

Dykeson nikde evidovat nemusíte. Možná jen ve svém srdci. Od nás dostanete veškerou zákaznickou podporu.

Co se stane, jestliže se mi při jízdě baterie vybije?

Kdyby se vám náhodou vybila baterie, což by se díky chytrému displeji stát nemělo, prostě došlapete do cíle vlastní silou. Nebo zavoláte přátelům.

Jak rychle kolo jede?

Když nebudete šlapat, pojedete předpisem povolenou maximální rychlostí 25 km / h. Když do toho šlápnete sami, pojedete, jak rychle budete chtít. Stejně, jako na kole.

Jak mohu elektrokolo dobíjet?

Kdekoli bude k dispozici klasická zásuvka na 220 voltů, můžete kabelem z výbavy kola dobít šťávu. Ve větších městech budeme postupně zřizovat Dykeson nabíjecí stanice u vašich oblíbených kaváren a restaurací.

Jaké faktory ovlivňují dojezd?

Dojezdovou vzdálenost elektrokola ovlivňuje mnoho různých faktorů, a proto je velmi těžké určit, kolik kilometrů na jedno nabití to které elektrokolo urazí. Mezi klíčové faktory řadíme:

  • profil trasy (rovinatý terén vs. dlouhá prudká stoupání)
  • počasí – teplota, protivítr (ideální teplota je okolo 20 °C, bezvětří)
  • hmotnost jezdce a nákladu (větší hmotnost = větší spotřeba)
  • technický stav kola (dobře seřízené a promazané kolo klade menší odpor)
  • tlak v pneumatikách (podhuštěné pneumatiky = větší spotřeba)
  • styl jízdy (čím více síly vynaložíte, tím méně spotřebuje motor)
  • zvolenyý režim asistence (vyšší mód = větší spotřeba)
  • aktuální kapacita baterie (vyšší kapacita = větší dojezd)